www.rubin.com.pl
Strona główna O firmie Poleć nas Gwarancja Kontakt

Ciekawostki

Rubin

występuje najczęściej w kolorze czerwonym. Jest symbolem siły witalnej i walki, a także namiętności, miłości i rozkoszy. To barwa życia, młodości i trwałości uczuć. W przeszłości rubin polecany był młodym małżonkom, by uchronić ich od zdrady i poniżenia.

Rubin - wzór chemiczny "Al2O3" (trójtlenek glinu) to bardzo twardy minerał; odmiana korundu.

Układ krystalograficzny - trygonalny

Twardość w skali Mohsa - 9

Barwa - czerwona

Łupliwość - brak

Rysa - biała

Połysk - szklisty, diamentowy

Gęstość - 3,95 do 4,1 g/cm3

Stosowany w jubilerstwie, mechanice precyzyjnej oraz jako element laserów rubinowych.

Złoto

jest pierwiastkiem rodzimym o symbolu Au (łac. aurum), masie atomowej 196,967 i liczbie at. 79.

Średnia zawartość złota w skorupie ziemskiej wynosi 0,004 g/t, a w wodach morskich 0,00012 g/t. Twardość złota wynosi 2,5 - 3. Posiada ono dużą gęstość 15,5-19,3 g/cm sześc. Ma metaliczny połysk.

Diament

uznawany za święty kamień. Stoi na straży wierności i nierozerwalności związku. Jest najtwardszym istniejącym na Ziemi minerałem.

Szafir

według wierzeń wschodnich uznawany jest za symbol zaklętej mądrości i skarbnicę wszelakiej wiedzy. Ma chronić przed nędzą, ślepotą i ukąszeniem węża. Jest wspaniałym kamieniem dla wszystkich, którzy chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim.

Szmaragd

jego zielona barwa wpływa kojąco, wzmacnia nerwy, łagodzi podrażnienia. Działa również leczniczo na narządy wzroku, co zostało naukowo udowodnione. To kamień "miły Bogu i ludziom".

Linki Ciekawostki Serwis Komis Antyki Oferta